Predstavenie predsedu

PaedDr. Radoslav Lukács

Vek: 50

Povolanie: riaditeľ základnej školy

V práci, ale aj osobnom živote sa vždy snažím o to, aby som nesklamal dôveru tých, ktorí mi veria. Veľmi si cením, že ma Košická rybárska obec poctila svojou dôverou a po posledných voľbách som sa stal predsedom našej organizácie. Je to pre mňa veľký záväzok, ale hlavne v tom vidím možnosti, ako byť pre našich rybárov prospešným.

So športovým rybolovom som začal ako piatak základnej školy. Bývali sme na sídlisku Nad jazerom v Košiciach a chodil som sa so spolužiakmi hrávať k rieke Hornád, Štrkovisku Krásna a k vodnej ploche Jazero. Tam som spočiatku pozoroval rybárov a neskôr som si vďaka môjmu otcovi (ktorý ma zapísal do rybárskeho krúžku) urobil rybársky lístok a dostal od neho svoje prvé udice. Keďže som sa ale venoval futbalu, rybky museli počkať až do môjho vážneho zranenia v Tatrane Prešov, ktoré ukončilo moju športovú kariéru. Vrátil som sa k rybám a okolo rokov 1999 až 2001 som tomu prepadol na 100%. Pri vode som sa stretol s kamarátmi, ktorí neodolali tej istej vášni pre lov kapra na boilies ako ja, a tým sa to vlastne celé ešte len začalo.

Od tých čias už pretieklo riekami veľa vody a do dnes som sa v športovom rybolove, zameranom hlavne na lov kapra, posunul o hodný kus ďalej. Mám bohaté skúsenosti zo slovenských, ale aj zahraničných revírov. Viem posúdiť kvalitu lokality, ale aj porovnať jednotlivé detaily, ktoré tak často rozhodujú o pohode na brehu, či spokojnosti s tým, čo je vo vode. Som organizátorom už 12. ročníkov medzinárodných rybárskych pretekov, ale aj dlhoročným účastníkom pretekov v love kapra na európskej scéne, ktoré sa považujú za najväčšie( IBCC Balaton) a najnáročnejšie ( Zemplínsky kapor) a mnohých ďalších. Ale najviac si viem rybolov vychutnať v kruhu svojej rodiny, či blízkych priateľov na brehoch našich domácich vôd. Aktívny relax spojený s humorom a grilovanými pochúťkami prinášajú do môjho hektického života príjemný odpočinok a pohodu.

Moje priority týkajúce sa SRZ v spojení s transparentnosťou a každodennou prácou by mali priniesť prospech pre všetkých členov našej organizácie. Medzi najdôležitejšie pokladám:

Pekné, čisté a upravené lokality plné rýb, kde pohodovo  trávia svoj voľný čas spokojní rybári.

Športovci, ktorí sa môžu pokojne venovať svojej záľube a nie je na nich vytváraný tlak od sponzorov, kvôli nutným víťazstvám.

Deti a mládež s iskričkami smiechu v očiach, keď sa im podarí pekný úlovok a popri tom spoznávajúce krásy prírody.

Akcie pre našich členov, ale aj širokú verejnosť, ktoré im priblížia krásu rybolovu, informujú o našej činnosti, či pomôžu aj inak príjemne tráviť voľný čas.

Aj z tohto miesta vzdávam hold všetkým, ktorí pracujú v prospech nášho rybárskeho zväzu! Je veľmi ľahké kritizovať  a nevidieť, koľko sa urobilo práce priamo na brehoch našich vôd, alebo aj mimo nich. Koľko prekážok sa musí denne prekonávať pri práci s ľuďmi, alebo legislatívou. Budem vďačný za každú slušnú, konštruktívnu kritiku. Tá nás vie posunúť vpred a skvalitniť našu prácu. Ale hanlivé a urážlivé príspevky bez podkladov, zostanú nepovšimnuté.

Plánov do budúcnosti má naša organizácia mnoho. Iba čas ukáže, ako sa nám ich podarilo spoločnými silami naplniť, a tak deň čo deň prinášať svojim členom lepšie podmienky pre to, aby sa mohli podľa svojich predstáv, venovať svojej záľube.

PaedDr. Radoslav Lukács

predseda MO SRZ Košice