Že mi je ľúto
admin admin
17.02.2018
6242x
Diskusia 12x
Comments (12)
ID zväzu: 1050
František Štos 25.02.2018
Ďakujem

Ďakujem všetkým rybárom, ktorí sa v dňoch 23,24 a 25.2.2018 zúčastnili výročných členských schôdzí obvodných organizácií 1-5 MsO Košice a to aj napriek nepriaznivým klimatickým podmienkam.

Účasť bola mimoriadne vysoká oproti predchádzajúcim rokom. V jednom prípade dokonca hrozilo, že kapacita zasadacej miestnosti v Rybodome na ul. Vodnej v Košiciach nebude postačujúca.

Výrazná väčšina ste vyjadrili svojím hlasom podporu kandidátom, ktorí sú za ďalšie pokračovanie v smerovaní košického rybárstva a predniesli podnetné pripomienky. Predpokladám, že v dohľadnej dobe zverejní adm. na stránke konkrétne výsledky hlasovania a boli ste všetci informovaní.

Musím sa opakovať ešte raz – ď a k u j e m !
ID zväzu: 1861
Peter Babčansky 22.02.2018
Vážený pán Štos,
nedá mi nereagovať na Váš príspevok.
v roku bývalých volieb so sa aj ja zúčastnil na tzv. prevrate voči bývalému vedeniu našej MO z nádejou , že noví ľudia vo vedení konečne urobia poriadok a nastolia pevný a prehľadný systém v hospodárení košickej MO. Sľubovali toho veľa – nebudem sa o tom rozpisovať, kto chce, tak si to vyhľadá... Jediná vec, ktorá bola splnená sú bezhotovostné platby za povolenky...

Ostatné veci, ktoré tu spomínate ako klady terajšieho vedenia, či jedn. funkcionárov sú len na dvíhanie krvného tlaku členskej základne....

Košická MO hospodári s takými peniazmi, o ktorých sa môže veľa starostom obcí na Slovensku iba snívať a výsledok?... netreba byť certifikovaným účtovníkom, aby si každý vedel spočítať , že tu nie je niečo s kostolným poriadkom....
Vody bez rýb, naštvaní rybári, vojna medzi funkcionármi, nejasné toky peňazí, toto sa podarilo urobiť za jedno volebné obdobie – úžasný výsledok!
Organizácia, ktorá sa ma primárne starať o naše vody, zrazu podniká vo všetkom možnom, len tie ryby ako keby išli nejako na vedľajšiu koľaj...
dalo sa písať o tom ešte veľa, ale....
Preto aj ja sa pripájam spolu s Vami p. Štos.... nech majú rybári dosť rozumu pri hlasovaní na čl. schôdzach a zvolia správnych ľudí do vedenia MO....

s pozdravom Peter Babčanský
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 22.02.2018
Pán Babčanský, vážim si Váš príspevok. Konečne hodnotná výpoveď, jasný a konkrétny názor člena MsO.
Vo veľa veciach sa zhodneme, v niektorých možná rozchádzame, ale cieľ máme ako vidím rovnaký.

Ešte raz ďakujem a verím vo Vašu účasť vo voľbách.
ID zväzu: 1050
František Štos 21.02.2018
Poďakovanie

Vážení rybári, súdiac podľa počtu vzhladnutí príspevkov za tak krátku dobu ma teší Váš záujem o diane v SRZ.
Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili na diskusii bez ohľadu na obsah príspevkov. Každý sme načrtli niečo zo svojej osobnosti. Hodnotiť výpovedné hodnoty príspevkov a ich kvalitu mi neprináleží, záver si určite urobíte sami.
Mojou snahou bolo zvýšiť záujem o účasť na výročných členských schôdzach obvodných organizácií MsO a poskytnúť pokiaľ možno nestranné informácie potrebné pre rohodovanie v nasledujúcich voľbách. Pokiaľ sa mi to aspoň z časti podarilo som potešený.

Konečné rozhodnutie je na Vás. Akých zástupcov si zvolíme, tak sa budeme mať. Ešte raz ďakujem.
ID zväzu: 1058
Martin Vician 18.02.2018
Posledný krát p, Magister , neprejednáva sa na členskej schôdzi hospodárenie za predchádzajuci rok ? Čiže v roku 2012 sa musí prejednávať hospodárenie za minulý rok ,čiže členské 20 eurové , dúfam , že si to už konečne pochopil , bolo by už načase .
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 19.02.2018
Ľutujem, ale z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti som sa nemohol venovať diskusii. Škoda že si nepochopil zmysel môjho príspevku, ktorý nie je o obhajobe a diskreditácii niekoho už vôbec nie. Ide o oveľa viac.
Nemienim sa vtiahnuť do nekonštruktívnych rétorických cvičení,diskreditácie a odvázdania pozornosti rybárskej verejnosti od podstatných problémov, to predsa nie je našim zámerom. Verím že zastávaš rovnaký názor.

Mimochodom, už sú zverejnené mená kandidátov, aký je tvoj názor ?
ID zväzu: 8082
Róbert Nigut 18.02.2018
P. Štós pre osvieženie pamäti. :-)

Dňa .5.2012 mi bolo doručené “Rozhodnutie o začatí disciplinárneho konania”
a “Predvolanie disciplinárne stíhaného” signované Ing. Branislavom Holubom ako
predsedom Disciplinárnej komisie pri Výbore Mestskej organizácie Slovenského
rybárskeho zväzu v Košiciach.

http://web.archive.org/web/20130228213742/http://srzke.sk/mp3/Disciplinarka%20-%20Odpoved.pdf
Odpovede (1)
ID zväzu: 1058
Martin Vician 18.02.2018
Tento Magister si myslí , že ludia si nepamätajú čo bolo nedávno, a že existuje aj nejaký archív , je schopný spochybniť aj nos medzi očami a tvrdiť , že čierna je biela . Kedže si poňal tento tvoj príspevok tak trošku z hudobnej stránky p. magister, ja v ňom budem pokračovať https://www.youtube.com/watch?v=PFkAmQQSfFU
ID zväzu: 1058
Martin Vician 18.02.2018
Nehnevaj sa , to zo seba robiš ... alebo tomu fakt nerozumieš ? Nebolo v roku 2012 členské náhodou 20 eur ? už sa nezosmiešnuj Fero , a to som ťa považoval za rozumného človeka .
ID zväzu: 1058
Martin Vician 18.02.2018
V roku 2012 bolo členské 23 eur Fero ? Neklam , A zabudol si , že bolo podozrenie , že chýbaju peniaze za členske , brigady aj za povolenky, spominaj Fero ? Existuje ešte byvale forum , najprv si zisti fakty a potom bud za mudreho ! Len by ma zaujímalo , z akého dôvodu máš ty prístup na ofic, stránku ? Dúfam , že nebude problém s uverejnením , ako to ty nazývaš (druhá strana barikády ) , určitých vecí ? Ale jednu vec ti poviem narástala nám o 100 % členská základňa cudzincov , ktorí sú riadni členovia Mso Košice , máme tu už pomaly celú Višehradsku štvorku , už nám chýbaju len Mongoli ! Si ukážkový príklad človeka , ktorý za povolenku zdarma a koncoročnú odmenu ide obhajovať neobhajiteľné, bude klamať a zavádzať ! Asi máš dobrého učiteľa !
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 18.02.2018
Martin v krátkosti, pokiaľ ma oči neklamú a pozerám do preukazu člena SRZ na známke "svieti" suma 23 eur. Oprav ma, pokiaľ vidíš inú sumu a pôjdem k očnému.

Stále čakám na mená kandidátov, nielen Žilina, ale aj košickí rybári majú právo na zverejnenie mien podotýkam všetkých kandidátov ešte pred konaním jednotlivých ObO MsO. Celok určite vyzerá lepšie.
ID zväzu: 8082
Róbert Nigut 18.02.2018
Milý p. Štós, samozrejme, že využijem svoje právo a podám v zmysle § 11 bod 4 stanov SRZ odvolanie voči postupu DK pri MsO SRZ-Ke. DK MsO SRZ-Ke sa zodpovedá výboru MsO. Všetci ste odkázaní na povolenku zdarma a koncoročnú odmenu cca 200€ a preto konáte tak, ako konáte.
Je naozaj zarážajúce čo všetko sú ľudia schopní urobiť za cca 1€ denne. :-)
Skutočnosťou za rok 2016 sú nezaplatené faktúry vo výške 60 625,15 €.
Takže budete naozaj kúzelníkmi, ak dokážete v zmysle akých predpisov Vám mala byť vyplatená odmena???
PS:
Neobviňujte mňa a Fečka vyfabulovanými nezmyslami, ale ak sme niečo porušili tak nás začnite discp. riešiť.
PS2:
Ten § 10 DP poznám a preto som svoj podnet adresoval na DK Rady SRZ.
Len nechápem prečo podnet na DK Rady nepodala DK MsO SRZ-Ke???
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 18.02.2018
Tak pekne poporiadku

Ja som len reagoval na Váš príspevok citujem:"Rozdávať pokuty za nezapísané dátumy a čísla revírov viete, ale akonáhle máte zakročiť voči štatutárom, ktorí porušujú stanovy a predpisy SRZ tak ste zrazu devótne zbabelý". Koniec citácie.
Uvedenú vetu som chápal ako nečinnosť disciplinárnej komisie, tak bola koncipovaná. Štatutárov samozrejme riešiť nemôžeme pán Nigut, vidím, že ste si moju odpoveď naštudoval. Obzory si človek rozširuje celý život. Nič si z toho nerobte.

Nabudúce poprosím neosočujte disciplinárnu komisiu a nezavádzajte širokú rybársku verejnosť.

P.S. Vidíte, a predsa sa medzi nami nájdu aj ľudia, ktorým neide o peniaze, ale dobro občianskeho združenia. Povedal by som, že v dnešnej dobe to nie je obvyklé, niektorí ľudia to asi ťažko pochopia.
ID zväzu: 1058
Martin Vician 18.02.2018
Pre Ferka , ktorému je ľúto : Počet členov v roku 2012, 4297 dospelych clenov . 197 od 15- do 17 rokov 553 deti do 14 rokov. spolu 5 047 . Počet členov v roku 2016 4526 dospelých, 147 od 15-17 rokov , 608 detí do 15 rokov, asi sa pomylila účtovníčka v ŽILINE pri tomto čísle však p. Kopčo , o kolko nám narástla členská základňa , Fero ? o 100 % ? Neviem, či má pán Kopčo rumunskú kalkulačku , alebo ťa len šikovne obalamútil , čo ty na to Ferko ?
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 18.02.2018
No tak ni neviem z akých zdrojov obaja čerpáme. Vychádzajúc z pre mňa dostupných zdrojov informácií príjem za členské známky v roku 2012 MsO Košice bol 77 000 eur a v roku 2017 107 000 eur. Pri takýchto sumách sa o drobných baviť asi nebudeme, s tým určite budeš súhlasiť. Preto zaokrúhľujem.
Stále sa bavíme o členskom v hodnote 23 eur. Akosi mi to nevychádza...

P.S. Stále som v očakávaní mien "Vašich" kandidátov. Čo ja, ale všetci členovia MsO Košice. Veľmi rád sa Vám potom ospravedlním a priznám chybu vo svojom úsudku. Chybu si viem priznať a v tomto prípade veľmi rád, nemám s tým absolútne žiadny problém.
ID zväzu: 1058
Martin Vician 17.02.2018
To nie sú nepodložené otázky , to su holé fakty a čísla , ktoré jednoducho nesedia . A to , že boli nosené do účtovnictva všelijaké bločky , je tiež smutná realita . Už v roku 2015 naháňal po ryb. obchodoch dotyčný pán bločky na podberáky , sieťky Osobne prišiel za mnou pytať bločky na podberaky. V roku 2016 pýtal odo mňa stavebné bločky v rybodome , ked mi ponúkal prácu na čierno, s čím som nesúhlasil. Načo sú človeku bločky bez dodania tovaru si každý môže domyslieť!! A môžeš si o mne myslieť hoci čo , aj to že som kolaborant , je mi to jedno . Hnusí sa mi , ked sa niekto priživuje na cudzích peniazoch. Už vieš o čom rozprávam P.ŠTOS ? Zápisnica z výboru 17,1,2017 hovorí jasne , poslal som ti ju . Nechce sa mi tu rozpisovať , ohladom dalšich vecí , ktoré nesedia , zatial. Len aby si bol v obraze , čo obhajuješ , takéto fungovanie Mso čky som si pred 4 rokmi nepredstavoval. Kedy boli členovia oslobodení , no ked bolo jasné , že sa vymenili garnitúry , prehodili sa kabáty a ideme dalej ?! Pamäť mi ešte služi .
ID zväzu: 1058
Martin Vician 17.02.2018
P.Štos , čo ti hovorí meno B.Holub, asi toho pána poznáš však ? Nevylučoval ťa doživotne náhodou on ? Plačeš na nesprávnom hrobe , pripmomínaš mi Harvánka spred 5 rokov , ked takisto rozprával o nejakej privatizácii , ako sa chce niekto niečoho zmocniť , a ten tvoj jemný závan rektálneho alpinizmu komentovať nebudem . O akom návrate harvánkova tu rozprávaš ? Kto s tebou sedí v DK ? Komu bolo udelené čestné členstvo ? Fero , Fero , členská základňa narástla o 100 % ? To odkial máš tieto informácie ? Išiel vytĺcť cez súdne spory so Žilinou, velke peniaze ,tak ako vyhlasoval , však on je nejaký Kopčo , vytlkol tak akurát hanbu .
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 17.02.2018
Ďakujem za príspevok. Považujem Ťa za kolegu s ktorým sme vo veľa veciach našli spoločnú reč a snažili sa o zmenu v prospech rybárov a to nielen v Košiciach.
O to viac ma mrzí, že v súčasnej dobe stojíme na opačných stranách pomyselnej rieky.
K otázke trvalého vylúčenia z členstva nielen mojej osoby, ale viacerých členov MsO v "revolučných rokoch" meč VRAJ spravodlivosti padol na hlavu niektorých členov MsO z dôvodu, že chceli iné smerovanie rybárstva v Košiciach.
Chcem dať do pozornosti, že Rozhodnutie o trvalom vylúčení z členstva SRZ vydal výbor Mso a rozhodnutie podpísal p. Harvánek. Pán Holub všetkým dotknutým vydal Rozodnutie o oslobodení spod disciplinárneho konania. Rybári, ktorých sa to týka, mali by disponovať uvedenými rozhodnutiami.
Nikdy som nebol a ani nebudem špecialistom na rektoskopiu, to prenechám iným, ale pravdou je, že predseda disciplinárnej komiesie v Košiciach dovolím si tvrdiť je jedným z najerudovanejších členov RZ v oblasti legislatívy rybárstva. Kto tvrdí opak klame, zavádza a zúčastňuje sa diskrimačnej kampane...
K Tvojim nepodloženým otázkam ohľadom tajomníka sa vyjadrovať nebudem, pretože bez relevantých dôkazov je to irelevantné.
Bolo by vhodné zverejniť mená kandidátov do výborov ObO, kandidátov na Mestkú konferenciu, kandidátov do výboru MsO a nakoniec na snem SRZ. Nech je členská základňa informovaná koho bude voliť a kto ich chce a prípadne aj bude zastupovať. Týka sa to všetkých kandidátov, nielen kandidátov navrhovaných súčasným výborom MsO. Možná vtedy niekto dostane odpoveď na tvoju otázku "Harvánkovcov".

Spojme sa, ide nám predsa o dobro veci.
ID zväzu: 8082
Róbert Nigut 17.02.2018
"Výborná prihrávka na rečnícky smeč" p. Štóš :-)
Vo štvrtok som Vás varoval a upozornil som, že môj podnet, iba supluje fatálnu nečinnosť DK pri MsO SRZ-Ke.
Rozdávať pokuty za nezapísané dátumy a čísla revíru viete, ale akonáhle máte zakročiť voči štatutárom, ktorí porušujú stanovy a predpisy SRZ tak Ste zrazu devótne zbabelý.
Ja osobne nepotrebujem nič ovládnúť, lebo mne funkcia v SRZ chýba asi tak, ako "psovi 5. noha."
... len dodržiavam sľub, ktorý som dal p. Kopčovi už v marci tj. ( že podám na neho podnet pod vlastným menom) a tak som aj urobil.
Veľmi dobré viete, že som pracovne zaneprázdený, ale v dohľadnej dobe Vás oboch eskamotérov z DK pri MsO SRZ-Ke, jak Vás tak p. Holuba doslovne "agrumentačne ukameňujem."

Prajem pekný deň.
Odpovede (1)
ID zväzu: 1050
František Štos 17.02.2018
Ďakujem veľmi pekne za pomenovanie "kúzelník" (takto ma ešte a určite ani pána Holuba nenazval, možno ste to mysleli pejoratívne neviem, nevyznám sa vo Vás). Ja Vás budem radšej oslovovať pán Nigut, dúfam že súhlasíte.
Zároveň si Vážim, že ste si našiel vzácny čas na moju maličkosť a reagoval na príspevok, Viete aj ja som pracovne vyťažený, ale preto k invektívam na Vašu osobu sa znižovať nebudem....
Máte plné pochopenie z mojej strany v snahe vymeniť členov disciplinárnej komisie pri MsoO Košice. Veď ako jediná organizačná zložka MsO bezchybne fungovala celé volebné obdobie - vidím že ste si prečítali môj príspevok.
Mimochdom, odporúčam naštudovať § 10 ods.8 Disciplinárneho poriadku SRZ účinného od 1.1.2017, ktorý okrem iného hovorí, že "štatutárnych zástupcov ZO SR prerokováva disciplinárna komisia pri Rade Žilina".

P.S. Ak sa budete vracať z ciest po slovensku nezabudnite si poznámky

Prajem pekný deň