Odpoveď tajomníka na správu Kontrolnej komisie 2018
admin admin
02.03.2018
3194x
Diskusia 6x

Nájdete tu video správu, ktorá obsahuje odpovede na otázky Kontrolnej komisie, vychádzajúce zo správy prečítanej na VČS v roku 2018, ako aj textovú prílohu obsahujúcu odpovede na ďalšie otázky rybárskej obce.


Súbory na stiahnutie:

Video:

Diskusia (6)
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 18.03.2018
pan Tajomnik Halasz preco zasa nie je diskusia k navrhovanemu rozpoctu??? 20000eur na sportovu cinnost??? ked pametam za harvanka bolo 10000 tisic a bohato stacilo, na co idu peniaze za sportovu cinnost?? viete predbezne rozkalkulovat ktora akcia co stoji?? pretekari maju povolenia zadarmo a aj brigadu, preplatenu cestu na pretek a ubytovanie co sa tyka druzstiev, dost pretekov sa plati u nas startovne ci cana, jazero a dalsie, kam pojde 20000eur??? ked to spocitam tak MO ma dost velke vydaje, len okolo 200000 pojde do vody a 200000 rezia??? trosku vela nie, co tak okresat niektore aktivity a viacej zarybnovat reviry nasadami??? este vam tam chyba polozka odmeny ako v roku 2017 20000 eur to je to zveladovanie MO??
Odpovede (2)
ID zväzu: 9999
Ladislav Takáč 21.03.2018
Prajem dobrý deň p. Janitor, skúsim Vám ja odpovedať na všetky Vaše príspevky postupne ktoré nájdem.
- Jedná sa o návrh rozpočtu, nikde nie je napísané, že sa to nemôže zmeniť, budú pripravené zásady nakladania s finančnými prostriedkami, kde budú zadefinované určité pravidlá, čo sa má z čoho platiť. Tak ako to bolo doteraz, že všetky peniaze z predaja povolení na rybolov idú smerom na zarybnenie. Nezabúdajte prosím, že do Žiliny za povolenky odvádzame cca 33%. To znamená, že keď zarybnime za 250 000 Eur (toto je 67%) tak do Žiliny pôjde cca 130 000 Eur (33%) a teda sme na úrovni 380 000 Eur(percenta sa vypočítavajú z tohto čísla). Je to aj v odpovedi tajomníka na otázky rybárskej obce ohľadom zarybnenia, kde sa obec pýtala, prečo sme zarybnili menej ako sme zobrali z povolení roku 2017, tak ako som písal, neuvedomili ste si (nie vy osobne, ale vo všeobecnosti), že je tam aj odvod do Žiliny. V rozpočte je návrh cca 202 000 Eur, na konferencii však bol pozmeňujúci návrh na 250 000 Eur, preto ako príklad som použil túto sumu. V roku na základe odovzdaných úlovkou sa vybralo cca 70T, rýb je to cca aj priemer za posledné tri roky, ak si dobre pamätám, nemám tu pri sebe štatistickú analýzu, ktorú som vypracoval. Osobne si nemyslím, že je málo rýb, ale súhlasím aj s Vami, že ich môže byť viac.
- Som prekvapený, že sa Vám nepáči suma na športovú činnosť, ak by sa jednalo o mzdy alebo o zveľadenie majetku tak to pochopím, ale prečo Vám to vadí, keď peniaze vraciame Vám rybárom, tomu bohužiaľ nerozumiem. Opäť sa budem opakovať, že je to návrh. Ak bude prebytok použije sa inam, napríklad na zarybnenie. Viď pozmeňujúci návrh p. Halmiho na MK, aby sme zarybnili viac, čiže teraz je potrebné (80 000 Eur) z niekadiaľ tie peniaze zobrať. Je potrebné si uvedomiť, že to nie je len položka na šport ale aj na podporu mládeže. Aj keď sa nám podarilo za 4 roky znížiť priemerný vek rybára o cca 3-4 roky, ešte stále sme na úrovni 48-50 rokov (je tam rozpätie z dôvodu použitia rôznych metodík výpočtu priemerného veku rybára). Ak sa ako organizácia nebudeme zaoberať touto skutočnosťou. TAK ZA PÁR ROKOV NEBUDE MAŤ KTO ROBIŤ NA DôCHODCOVSKÉ POVOLENKY.
- Odmeny sú jasne napísane z čoho idú, ale pripomeniem Vám, sú v položke Réžia chodu SRZ a aj to je len určité percento zo zápisu nových členov, či z uhradenia členského. V minulom volebnom období (4 roky) bolo, ak si dobre pamätám (čítané na MK) vyplatené DOKOPY 75 000 Eur pre cca 70 ľudí, to je v priemere 22 Eur na mesiac na jedného človeka, vrátane RS, členov výborov na obvodov a pod. Nebudem to hodnotiť či je to veľa alebo málo, to nechám na Vás.
- Zveľadenie majetku, pod touto položkou sa myslí investícia do majetku, teda budovy, máme 5 ročné počítače, ktoré bude treba časom obnoviť, dokončenie zasadačky a pod.
ID zväzu: 1861
Peter Babčansky 24.03.2018
p.Takáč,
dovolím si Vás citovať - "Osobne si nemyslím, že je málo rýb, ale súhlasím aj s Vami, že ich môže byť viac." - neviem odkiaľ ste prišiel k tomuto uzáveru, chodím napr. na rieku Hornád P - úsek už nejaký ten piatočok, a takýto katastrofálny stav zarybnenia tu ešte nikdy nebol....
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 16.03.2018
Mam za to ze tu nikto neodpovie, zbytocna, ucelova stranka kde niet kompetentnej osoby aby odpovedala na dotazy clenov.. Ucelove prispevky bez adekvatnej odozvy a to pan Takac vysvetloval aka je bomba prespekulovana, jedine ze viete id clena ktory tu vlozi koment..
Odpovede (2)
ID zväzu: 3867
Richard Matiaščik 16.03.2018
Ahoj. Nie je na čo odpovedať. Im je všetko jasné a náš do toho nič. Môžme len platiť a držať ústa. No čo už.
ID zväzu: 9999
Ladislav Takáč 21.03.2018
Skúsim to napísať laicky, stránka má tzv. intranet a internet (termín nie je najvhodnejší, ale tak to familiárne vysvetľujem, aby to bolo jednoduchšie). V rámci internetu, môže každý rybár, ktorý je našim členom odpovedať, tak ako Vám teraz odpovedám ja, ako radový rybár, pretože v odpovedi vidíte moje meno. V rámci intranetu, stránka má rôzne sekcie, kde je niekoľko moderátorov, v každej sekcii som navrhol aspoň dvoch. Príklad v sekcii Obvod 2 – bude moderátorom predseda obvodu a dajme tomu tajomník. Tí budú môcť pridávať články, upravovať ich, povoľovať diskusiu a pod., pretože oni sú autormi článku, a zodpovedný za jeho zverejnenie. Doteraz všetkých cca 60 článkov som nahodil ako technický administrátor ja (označenie: admin admin). Bolo nelogické aby som dával ľudom v januári/februári školenia, ako majú nahadzovať materiály na stránku, keď sa rozhodli nekandidovať a pod. Dnes vieme kto bol kde zvolený a tým pádom, ktorá sekcia im z kompetencie prislúcha. To však neznamená, že Vám niekto nemohol odpovedať aj skôr, tak ako som to urobil aj ja, súkromne mailom a pod.
ID zväzu: 3867
Richard Matiaščik 15.03.2018
Dobrý deň pán tajomník. Dlho som uvažoval či reagovať na toto video. Tak len v krátkosti. Čo je v správe KK ste na VČS 2 už vedeli no nereagovali ste na nu skoro vôbec. Tvarili ste sa že o ničom neviete a nepamätáte sa. Zrejme vám to niekto rozumný poradil. Tam ste nebol sám ako teraz. Tam by ste s týmito argumentami a polopravdami neobstáli. Preto i na vás apelujem, ak mate ešte nejaký vplyv a zmysel pre objektívnosť a transparentnosť zverejnite na tejto stránke audiovizuálny záznam zo schôdzi. Potom sa môžeme baviť o bločkoch, fakturach, mankách, porušovani stanov, zarybňovaní PD v hmotnosti 8250kg v januári a auguste. O hospodárení s finančnými prostriedkami,ktorými akože vy nič nemáte,ceninami a o účtovníčkch. Pán tajomník. Sám ste povedal, že 90% práce výboru ste urobili vy. Tak neviem prečo ste na schôdzi viac menej mlčal a minimum pochybností vedel vyvrátiť. KK pracovala len s tym čo ste jej dal. Vašimi oficiálnymi údajmi. Vy ste štatutár a tak je to len na vás. Mimochod prečo máme len jedného štatutára? To ako sa podpisujú zmluvy? Ak budete chcieť, možme natočiť spoločné video kde spolu preberieme správu KK a zverejnime ju tu na našej spoločnej stránke. Pekny deň vám prajem.
ID zväzu: 1861
Peter Babčansky 04.03.2018
7 minútová hatlanina, ktorej vôbec nerozumieť...... aspoň trochu technického úsilia o kvalitnú nahrávku by sme si zaslúžili....
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 02.03.2018
dakujem za odpoved na tu spravu kk za rok 2017, myslel som ze sprava je pre vas dostupna,ale to bude asi az po MK, ok, dufam ze ked vam ju kontrolka odovzda bude visiet tu na nete, za dalsie dobre ze ste odomkli diskusiu aj k tomuto videu, bude ozaj dobre ak pocas celeho obdobia budu diskusie odomknute k hocijakej teme nech sa vedia clenovia vyjadrovat, k mojmu dotazu ohladne vyhlasky par. 17 ods.11 by som rad pocul odpoved ako chce organizacia pokracovat kedze je to dane a trochu ma serie ze sa chyta v nasej org tzv. z "auta", za dalsie k hostelu tu na nete preco chyba nakladova cast?? co stoji upratovanie, cistiace, plat alebo odmena pani ktora sa o to stara nie len napisat ze zisk a pravda bude asi strata, za dalsie by tu nemali byt taketo ucelove uvahy ake tu daval pan Štos, to nech si pise do diskusii alebo do navrhov a otazok, sem patria ine veci, verim ze sa zacne uverejnovat na tejto stranke kde kedy sa bude zarybnovat a aj presne mnozstva kde a cim bolo kedy zarybnene a uplne,presne a pravdive informacie.. som zvedavy aj na previnilcov v nasej MO za minuly rok...
Odpovede (1)
ID zväzu: 9999
Ladislav Takáč 21.03.2018
- Po tom ako mi volal p. Milan Urban, že pán Bachor nám zaslal správu KK, bola zverejnená na web stránke, myslím, že to boli 4 dni pred konferenciou, nahadzoval som to o polnoci. Možno som sa sekol v dni pondelok/utorok, alebo utorok/stredu, nepamätám si presne, príspevok bol vytvorený 13.3, čiže to mohlo byť v utorok skoro ráno, ale aj neskoro večer, dá sa to pozrieť presne na zázname na DB vrstve. Myslím si, že je to však jedno.
- Diskusie som vysvetlil na VČS, autor respektíve zadávateľ príspevku sa môže rozhodnúť či povolí diskusiu alebo nie, pretože potom bude zodpovedný za správu tej diskusie.
- K článku p. Štosa, k obsahu sa vyjadrovať nebudem, každý z funkcionárov má pravo sa vyjadriť, vrátane DK, KK a pod.
- Za cca 3 mesiace je tu uverejnených približne 60 článkov, prosím Vás nepoužívajte pojem účelové, lebo to nie je pravda.
- Zarybnenie má svoju vlastnú kolónku, prosím sledujte ju. Pevne verím, že človek zodpovedný za túto sekciu Vám vyhovie.
- Zoznam previnilcov vysvetlil p. Holub (predseda disciplinárnej komisie) na MK, nie je to možné, DK s tým nemám problém, chcela to robiť aj v minulosti, teda pred Vašim podnetom. Hneď ako to bude možné budú zverejnení.
- K paragrafu sa neviem ja osobne vyjadriť pretože neviem o aký paragraf sa jedná. Na paragrafy sú tu hádam iní kompetentný. Ak sa však jedná o to(predpokladám), že tu chytajú „cudzí“ štátny príslušníci, ktorí sú naši členovia, a že je to v rozpore so stanovami SRZ, tak Vás prosím všetkých toto ani neotvárajte, pretože žijeme v EU. Neviem, či ste postrehli začiatkom roka začala EU postihovať webshopy na internete za to, že neumožnili nákup členom z iných krajín ako je domovská krajina webshopu. Nerád by som bol, aby sme dostali pokutu za to, že neumožníme chytať niekomu kto je náš člen, len za to že je „maďar“, „poliak“ a pod. S tým sa podľa mňa treba zmieriť.
ID zväzu: 2776
Marián Harčár 02.03.2018
Dobry den,

zvuk je velmi zly - slaby. Nie je nic rozumiet ani pri maximálnom zosilneni.