Brigáda č. 1 - Bukovec - Vykonaná
admin admin
12.03.2018
1850x
Diskusia 4x
Galéria 11x

Dňa 24.3. 2018 sa uskutočnila brigáda na VN Bukovec. Brigády sa zúčastnilo 20 členov MsO Kosice. Brigáda bola zameraná na vytvorenie nových lovnych miest, odstránenie samosejnej dreviny a krovia, vrátane čistenia brehu od odpadkov. Keďže je spustená vodná hladina na vodnej nádrži, bolo nutne vytvoriť aj miesto na nasadenie rýb z na veľkej hrádzi. Všetky vopred naplánované práve sa nám podarilo splniť. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným brigádnikom a hlavnému hospodárovi p. Hudákovi, ktorý nám zabezpečil materiálne technické prostriedky.

Najviac nás teší to, že brigády sa zúčastníli aj "panici", ktorí doteraz na brigade neboli, a bolo ich viac ako 10.

Petrov zdar a brigáde zvlášť.********** Pôvodný oznam **********

Dňa 11.3.2018 predseda Obo2 p. Takáč a hospodár Obo2 p. Halász vykonali obhliadku vodného diela Bukovec. Keďže naďalej pretrváva nízka hladina vody, na vodnom diele je vhodné túto situáciu využiť na zvolanie brigády. 


Brigáda - Vytvorenie nových lovných miest a úprava brehov vodného diela Bukovec

Kedy:  24.3 2018

O ktorej: 08:00

Kde: Veľká hrádza Bukovec

Počet brigádnikov: 20

Kontakt: 0917 736 879


Na brigádu je potrebné si doniesť pracovné rukavice a pevnú obuv.

Petrov zdar.

********** Pôvodný oznam **********Diskusia (4)
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 22.03.2018
pan Takac ja tu nespamujem ale normalne sa pytam ako clen ale kedze doteraz nikto nereagoval tak som to dal aj sem mozno si to vsimnu zvolení zastupcovia obo 2 medzi inymi aj vy, viem ze je to navrh rozpoctu a dufam ze to je len vtip s tou sportovou cinnostou a aj tym ze nebude mat kto dotovat dochodcom povolenky v buducnosti.. . verim ze coskoro tato stranka bude fungovat ako ma a vasi poverení spolupracovnici budu odpovedat clenom na ich otazky a podnety este tento rok.. tiez som sa nedozvedel odpoved ako chcete riesit vyhlasku prikazujucu MO hajit vysadzovany druh ryby ktory dosiahol lovnu mieru a ktorý sa v nasej MO sustavne porusuje a lovi sa z "auta" k cudzim statnym prislusnikom asi tolko ze srz ma smernice na clenstvo v SRZ
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 18.03.2018
pan Tajomnik Halasz preco zasa nie je diskusia k navrhovanemu rozpoctu??? 20000eur na sportovu cinnost??? ked pametam za harvanka bolo 10000 tisic a bohato stacilo, na co idu peniaze za sportovu cinnost?? viete predbezne rozkalkulovat ktora akcia co stoji?? pretekari maju povolenia zadarmo a aj brigadu, preplatenu cestu na pretek a ubytovanie co sa tyka druzstiev, dost pretekov sa plati u nas startovne ci cana, jazero a dalsie, kam pojde 20000eur??? ked to spocitam tak MO ma dost velke vydaje, len okolo 200000 pojde do vody a 200000 rezia??? trosku vela nie, co tak okresat niektore aktivity a viacej zarybnovat reviry nasadami??? este vam tam chyba polozka odmeny ako v roku 2017 20000 eur to je to zveladovanie MO??
Odpovede (3)
ID zväzu: 3412
Ján Slašťan 19.03.2018
Janko, asi máš špatné informácie, lebo na rok 2017 sme na športovú činnosť vyčlenili len 3500€ a ani tieto prostriedky sa všetky nevyčerpali. A pokiaľ si prečítaš poriadne miestny poriadok, tak športovci si brigádu musia povinne odpracovať a ani preteky nie sú plne hradené MsO, bol na to vytvorený predpis pre športovú činnosť ešte v roku 2016 a následne upravený v roku 2017, predpis na rok 2018 sa ešte nedostal do čítania, ale dúfam, že sa to stane... Ináč, tá rozpočtová položka na rok 2018 ma dosť zarazila a tiež by som chcel vysvetlenie, načo je potrebná tak vysoká suma - 21 450€........?
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 20.03.2018
Pokial viem maju komplet povolenie miestne ci pstruhove, kaprove a aj brigada, ked som chytal bolo bud pstruhovka alebo kaprovka a tiez brigada, pretekarom sa preplaca phm na dopravu na pretek a bolo do 10e na hlavu na ubytko.. 20000eur to je silna kava pri tych vsetkych vyhodach, k tomu gulasovky ci miestna feeder liga ma vlastne startovne cize pokryva naklady na pretek, tiez neviem preco na tejto super novej transparentnej stranke nie je tento predpis ako su sportovci odmenovani a co vsetko MO podporuje, tiez by tu mohol byt zoznam ludi a vysky odmien za rok 2017, kto kolko dostal za aku cinnost..
ID zväzu: 9999
Ladislav Takáč 21.03.2018
Prosím Vás p. Janitor, nespamujte stránku tým istým príspevkom vo viacerých sekciách. Ďakujem za pochopenie.

Vysvetlenie:
- Jedná sa o návrh rozpočtu, nikde nie je napísané, že sa to nemôže zmeniť, budú pripravené zásady nakladania s finančnými prostriedkami, kde budú zadefinované určité pravidlá, čo sa má z čoho platiť. Tak ako to bolo doteraz, že všetky peniaze z predaja povolení na rybolov idú smerom na zarybnenie. Nezabúdajte prosím, že do Žiliny za povolenky odvádzame cca 33%. To znamená, že keď zarybnime za 250 000 Eur (toto je 67%) tak do Žiliny pôjde cca 130 000 Eur (33%) a teda sme na úrovni 380 000 Eur(percenta sa vypočítavajú z tohto čísla). Je to aj v odpovedi tajomníka na otázky rybárskej obce ohľadom zarybnenia, kde sa obec pýtala, prečo sme zarybnili menej ako sme zobrali z povolení roku 2017, tak ako som písal, neuvedomili ste si (nie vy osobne, ale vo všeobecnosti), že je tam aj odvod do Žiliny. V rozpočte je návrh cca 202 000 Eur, na konferencii však bol pozmeňujúci návrh na 250 000 Eur, preto ako príklad som použil túto sumu. V roku na základe odovzdaných úlovkou sa vybralo cca 70T, rýb je to cca aj priemer za posledné tri roky, ak si dobre pamätám, nemám tu pri sebe štatistickú analýzu, ktorú som vypracoval. Osobne si nemyslím, že je málo rýb, ale súhlasím aj s Vami, že ich môže byť viac.
- Som prekvapený, že sa Vám nepáči suma na športovú činnosť, ak by sa jednalo o mzdy alebo o zveľadenie majetku tak to pochopím, ale prečo Vám to vadí, keď peniaze vraciame Vám rybárom, tomu bohužiaľ nerozumiem. Opäť sa budem opakovať, že je to návrh. Ak bude prebytok použije sa inam, napríklad na zarybnenie. Viď pozmeňujúci návrh p. Halmiho na MK, aby sme zarybnili viac, čiže teraz je potrebné (80 000 Eur) z niekadiaľ tie peniaze zobrať. Je potrebné si uvedomiť, že to nie je len položka na šport ale aj na podporu mládeže. Aj keď sa nám podarilo za 4 roky znížiť priemerný vek rybára o cca 3-4 roky, ešte stále sme na úrovni 48-50 rokov (je tam rozpätie z dôvodu použitia rôznych metodík výpočtu priemerného veku rybára). Ak sa ako organizácia nebudeme zaoberať touto skutočnosťou. TAK ZA PÁR ROKOV NEBUDE MAŤ KTO ROBIŤ NA DôCHODCOVSKÉ POVOLENKY.
- Odmeny sú jasne napísane z čoho idú, ale pripomeniem Vám, sú v položke Réžia chodu SRZ a aj to je len určité percento zo zápisu nových členov, či z uhradenia členského. V minulom volebnom období (4 roky) bolo, ak si dobre pamätám (čítané na MK) vyplatené DOKOPY 75 000 Eur pre cca 70 ľudí, to je v priemere 22 Eur na mesiac na jedného človeka, vrátane RS, členov výborov na obvodov a pod. Nebudem to hodnotiť či je to veľa alebo málo, to nechám na Vás.
- Zveľadenie majetku, pod touto položkou sa myslí investícia do majetku, teda budovy, máme 5 ročné počítače, ktoré bude treba časom obnoviť, dokončenie zasadačky a pod.
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 13.03.2018
Kto je kompetentní odpovedat na otazky v diskusiach??? Ci to je ozaj len ucelova stranka?? Kedy spustite otazky a odpovede?? Ako budete riesit vyhlasku par. 17 odstavec 11?? Myslim ze je to otazka aj na hospodara..
Odpovede (2)
ID zväzu: 9999
Ladislav Takáč 21.03.2018
Opakujem sa:
- Skúsim to napísať laicky, stránka má tzv. intranet a internet (termín nie je najvhodnejší, ale tak to familiárne vysvetľujem, aby to bolo jednoduchšie). V rámci internetu, môže každý rybár, ktorý je našim členom odpovedať, tak ako Vám teraz odpovedám ja, ako radový rybár, pretože v odpovedi vidíte moje meno. V rámci intranetu, stránka má rôzne sekcie, kde je niekoľko moderátorov, v každej sekcii som navrhol aspoň dvoch. Príklad v sekcii Obvod 2 – bude moderátorom predseda obvodu a dajme tomu tajomník. Tí budú môcť pridávať články, upravovať ich, povoľovať diskusiu a pod., pretože oni sú autormi článku, a zodpovedný za jeho zverejnenie. Doteraz všetkých cca 60 článkov som nahodil ako technický administrátor ja (označenie: admin admin). Bolo nelogické aby som dával ľudom v januári/februári školenia, ako majú nahadzovať materiály na stránku, keď sa rozhodli nekandidovať a pod. Dnes vieme kto bol kde zvolený a tým pádom, ktorá sekcia im z kompetencie prislúcha. To však neznamená, že Vám niekto nemohol odpovedať aj skôr, tak ako som to urobil aj ja, súkromne mailom a pod.
- K paragrafu sa neviem ja osobne vyjadriť pretože neviem o aký paragraf sa jedná. Na paragrafy sú tu hádam iní kompetentný. Ak sa však jedná o to(predpokladám), že tu chytajú „cudzí“ štátny príslušníci, ktorí sú naši členovia, a že je to v rozpore so stanovami SRZ, tak Vás prosím všetkých toto ani neotvárajte, pretože žijeme v EU. Neviem, či ste postrehli začiatkom roka začala EU postihovať webshopy na internete za to, že neumožnili nákup členom z iných krajín ako je domovská krajina webshopu. Nerád by som bol, aby sme dostali pokutu za to, že neumožníme chytať niekomu kto je náš člen, len za to že je „maďar“, „poliak“ a pod. S tým sa podľa mňa treba zmieriť.
- Na otázkach a odpovediach sa pracuje, padlo niekoľko návrhov na VČS Obo 4, riešim to a hľadám najvhodnejší spôsob prevedenia, po technickej ale aj po diskusnej stránke.
ID zväzu: 1305
Ján Janitor 22.03.2018
Členstvo vo zväze je dobrovoľné.
Členom sa môže stať občan Slovenskej republiky (ďalej len občan), ktorý dovŕšil 18 rokov veku a spĺňa tieto podmienky:
súhlasí so stanovami zväzu a zaväzuje sa nimi riadiť,
stotožňuje sa s úlohami zväzu a aktívne sa zúčastňuje na ich realizácii,
s úspechom absolvuje školenia a skúšky zo základných rybárskych predpisov a preukáže dostatočne rybárske znalosti,
nedopustil sa v posledných troch rokoch úmyselného trestného činu, za ktorý bol právoplatne odsúdený, nedopustil sa závažného priestupku proti predpisom o rybárstve (pytliactvo a pod.) čo potvrdí čestným prehlásením.

Pridruženým členom zväzu sa môže stať cudzinec, ktorý má povolený trvalý, alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky. Pridružené členstvo sa považuje za členstvo vo zväze s výnimkou hlasovacieho, volebného práva ako i účasti na majetku pri zrušení zväzu.

mozem vediet ci vsetci clenovia inej statnej prislusnosti maju trvaly alebo prechodny pobyt na SVK???
ID zväzu: 5636
Róbert Halász 12.03.2018
Je potrebné si doniesť so sebou členský preukaz.